БарајБарај
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-macedonia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
     
  ВЕСТИ ОД СВЕТОТ  
  18.06.2016  
 
  ADAM Audio In The Studio With Carl Cox  
  Интервју на Carl Cox околу почетокот на неговата кариера и Adam Audio мониторите!

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  20.05.2016  
 
  New! Shure MV51 Digital Large-Diaphragm Condenser Microphone  
 

New Product — With both an integrated kickstand for tabletop use and a microphone stand adapter for traditional mounting, the versatile MV51 delivers great audio quality in a vintage design.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.03.2016  
 
  Watch the Dennon MCX8000 tutorial video presented by D. Ramirez  
   
  ПовеќеПовеќе  
 
  31.01.2016  
 
  Adam Audio Sound On Sound Award  
  ADAM A77X monitor has won the Sound On Sound Award within the "Best Studio Monitors" category"! 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.01.2016  
 
  NAMM 2016: Washburn unveils new Comfort and Apprentice Series acoustics  
 

Joining the ranks of Washburn's NAMM debutants, the Heritage and Woodline Series, are four new Grand Auditorium acoustics - two a-piece for the brand's Apprentice and Comfort Series.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.01.2016  
 
  NAMM 2016: TC Electronic reveals Ditto X4 Looper  
 

It's been three year's since TC Electronic announced it's first Ditto Looper, since then we've had the Ditto X2 in 2014 and now here we have the X4.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  27.01.2016  
 
  NAMM 2016: TC-Helicon reveals Perform-V vocal processor  
 

New unit designed to offer simple and intuitive solution for singers.

TC-Helicon has released its most intuitive vocal processor yet in the form of the Perform-V.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  26.01.2016  
 
  NAMM 2016: New Korg nanoSeries Studio MIDI controllers let you play and mix wirelessly  
 

Keyboard and mixer devices are portable in every sense

NAMM 2016: When Korg released its first nanoSeries controllers in 2008 it pretty much created a new product category: the ultra-portable MIDI keyboard, drum pad and mixer.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.01.2016  
 
  NAMM 2016: Korg Present Nice Surprise With Volca FM Synth  
 

Whilst Korg was making headlines with the Minilogue synthesizer, they also had another trick up their sleeve for NAMM 2016.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.01.2016  
 
  NAMM 2016: Orange O Bass, 4 Stroke Series Amplifiers and OB-1 Combo Announced  
 

Orange Amps unveil three new product lines, which boast both vintage and modern features and sounds, welcome the O Bass, 4 Stroke bass amp head and the OB-1 300 combo.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  NAMM 2016: DigiTech Announce TRIO  
 

Building on the phenomenal success of the DigiTech TRIO , DigiTech and UK distributor Sound Technology Ltd are pleased to announce the addition to the range of the new TRIO Band Creator with Looper at Winter NAMM 2016.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  NAMM 2016: Shure Introduce the KSM8 Dualdyne  
 

The Shure KSM8 will revolutionize dynamic microphones in the live sound industry by providing sound engineers with a dynamic microphone that has virtually no proximity effect, a mastery of off-axis rejection and an output accuracy that requires none of the presence peaks or roll-offs that are typical of other dynamic microphones.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  23.01.2016  
 
  NAMM 2016: AKG by HARMAN Introduce K67 and K167 DJ Headphones  
 

The AKG K67 are specifically designed for mixing and playing live. Weighing just 200g and constructed from strong Polymer and including a 3D-Axis folding design the K67 DJ Headphones can be folded into a compact size perfect for life on the go.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.04.2015  
 
  TRAKTOR KONTROL D2 – new deck controller for pro DJs – coming soon  
 

RAKTOR KONTROL D2 delivers portable, touch-and-see deck control designed for cutting-edge performance with TRAKTOR PRO 2. A full-color display and touch-sensitive controls deliver responsive workflow for the uncompromising DJ. And full Stems integration provides the keys to a completely new way to DJ.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Follow Like us on foursquare RSS feeds Сподели на Фејсбук Сподели на Twitter Сподели преку е-маил
  RSS feeds АРТИСТ НОВОСТИ:  
  01.11.2016     12.10.2016     01.10.2016  
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи     RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот     Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
   

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
   

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
ПовеќеПовеќе   ПовеќеПовеќе   ПовеќеПовеќе  
  25.09.2016     18.03.2016     07.03.2016  
.
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2     KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!     NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
   

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
   
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
ПовеќеПовеќе   ПовеќеПовеќе   ПовеќеПовеќе  
 
  НАЈНОВИ ПРОИЗВВОДИ:  
.
 
Изберете за Повеќе Информации
   
Native Instruments
NATIVE INSTRUMENTS KOMPLETE 11 ULTIMATE
NATIVE INSTRUMENTS KOMPLETE 11 ULTIMATE | VIRTUAL INSTRUMENTS AND PLUG-IN PROCESSOR BUNDLE

Plug-in Library with 87 Virtual Instruments, Processors, and Effects Covering Over 18,000 Sounds and 500GB of Content - Mac/PC AAX Native, VST, AU
Go all in with the full Native Instruments Komplete 11 Ultimate virtual instruments and plug-in processor bundle experience, and never run out of sounds to fuel your creativity. Komplete 11 Ultimate comes with the entire collection of 87 individual products totaling over 18,000 sounds and 500GB of content. That includes all of the industry standards that all of us know, love, and use in our own studios, such as Kontakt, Reaktor, and Battery, plus most of the other gems and goodies Native Instruments has to offer, including some cool new additions - all packed onto a handy installation hard drive

ЦЕНА: 76.900,00 ДЕН
 
  Kатегорија: Studio & Recording > Софтвер
 
 
Изберете за Повеќе Информации
   
Native Instruments
NATIVE INSTRUMENTS KOMPLETE 11 SELECT
NATIVE INSTRUMENTS KOMPLETE 11 SELECT / VIRTUAL INSTRUMENT AND PLUG-IN PROCESSOR BUNDLE

Collection of 11 NI Komplete Virtual Instrument and Processor Titles with USB Flash Drive Installer - AAX Native, VST, AU (Mac/PC)
Load up your virtual instrument rig with a core collection of 11 hit products from Native Instruments, with Komplete 11 Select. Komplete 11 Select includes 11 Komplete software collection titles electronic musicians know and love, such as the Massive analog synth, Drumlab drum machine, and Scarbee Mark I electric piano. All told, you get over 2,500 sounds across 25GB of content, all of which comes ready to load on a USB flash drive. And since all of these titles run as AAX Native, VST, or AU plug-ins or as standalone software, it's easy to integrate Komplete 11 Select into your virtual instrument rig.

ЦЕНА: 12.900,00 ДЕН
 
  Kатегорија: Studio & Recording > Софтвер
 
 
Изберете за Повеќе Информации
   
Native Instruments
NATIVE INSTRUMENTS KOMPLETE 11
NATIVE INSTRUMENTS KOMPLETE 11
VIRTUAL INSTRUMENTS AND PLUG-IN PROCESSOR

Plug-in Library with 45 Virtual Instruments, Processors, and Effects Covering Over 13,000 Sounds and 155GB of Content - Mac/PC AAX Native, VST, AU
Native Instruments' Komplete 11 plug-in collection comes with a full suite of 45 virtual instruments and plug-in processors covering everything you need to create and produce professional-quality music in any genre. This comprehensive collection spans an impressive 13,000 sounds and 155GB of content, including synths, drums, pianos, cinematic instruments, and more.
Once you get your hands on the instruments, effects, and mastering-grade processors in Komplete 11, you'll never look back

ЦЕНА: 36.900,00 ДЕН
 
  Kатегорија: Studio & Recording > Софтвер
 
 
Изберете за Повеќе Информации
   
Ableton
ABLETON PUSH 2 | CONTROLLER FOR ABLETON LIVE 9.5
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 42.900,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
33.900,oo денАКЦИЈА

The Push 2 USB MIDI Pad Controller is an expressive instrument that enables you to make music with your hands that also translates seamlessly to live settings. This symbiotic pairing ensures your creations are brought to life - make beats, notes, and see it all come to fruition on a modern computer screen.

ЦЕНА: 42.900,00 ДЕН
 
  Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори
Kатегорија: Studio & Recording > Софтвер
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери
 
 
Изберете за Повеќе Информации
   
Carvin
Carvin Vintage Tweed 16E
ДЕМО ПРОИЗВОД!
РЕДОВНА ЦЕНА : 569 Eur

ДЕМО ЦЕНА : 24400 ден


Low-wattage, "boutique" recording tube amp so many players are looking for.

АКЦИЈА

The VINTAGE TUBE SERIES is 100% tube design—no IC’s, FET’s or transistors.
Premium EL84 power tubes are selected for their excellent saturation, power soak characteristics & their ideal transconductance delivering a tight bottom and soft drive with superior definition.

ЦЕНА: 35.900,00 ДЕН
 
  Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL
 
 
Изберете за Повеќе Информации
   
Audio-Technica
Audio Technica AT LP120USB DJ Turntable
AT-LP120-USB Direct-Drive Professional Turntable

ЦЕНА: 23.400,00 ДЕН
 
  Kатегорија: ДЈ > Грамофони
 
 
Изберете за Повеќе Информации
   
Audio-Technica
Audio Technica AE4100 ARTIST ELITE
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 230 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
9.500,oo денSOLD OUT
РАСПРОДАДЕНО

Вокален кардоиден динамички микрофон оптимизиран за сценски настапи со анти-шок карактеристики и редукција на шум.

ЦЕНА: 13.000,00 ДЕН
 
  Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL
 
 
Изберете за Повеќе Информации
   
Audio-Technica
Audio Technica AE2500
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 650 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
31.500,oo денSOLD OUT
РАСПРОДАДЕНО

Kick-drum mikrofon s revolucionarnim dual-element dizajnom. Sastoji se od dvije kapsule, kardioidne kondenzatoreske i dinamičke, koje su objedinjene u jedan mikrofon. Odličan za bas bubanj ili BERDU!

ЦЕНА: 39.900,00 ДЕН
 
  Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Микрофони за Тапани > Микрофони
 
 
Изберете за Повеќе Информации
   
dbx
dbx 266xs Compressor / Gate
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
10.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
9.900,oo ден


РАСПРОДАДЕНО

Bring a more professional sound to your mix
Adding a dbx® 266xs Compressor/Limiter/Gate to your live sound rig or studio gives you more dynamic control to help create a more polished, professional sound.

ЦЕНА: 10.900,00 ДЕН
 
  Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Ефекти
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ
 
 
Изберете за Повеќе Информации
   
American DJ
American DJ Mega Par Profile System
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
17.600,oo ден

НОВА ЦЕНА :
15.900,oo ден


РАСПРОДАДЕНО

The ADJ Mega Par Profile is a compact, low profile par designed for uplighting, stage lighting and will bring color and excitement to any party. This Par is intelligently designed so that it may sit directly on the ground or inside truss without the hanging bracket because the power & DMX Ins and Outs sit on the side of the fixture, not on the rear.

ЦЕНА: 17.600,00 ДЕН
 
  Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > LED Par
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ
 
 
Изберете за Повеќе Информации
   
American DJ
American DJ Jelly Par Profile System
The American DJ Jelly Par Profile is part of the popular ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
17.600,oo ден

НОВА ЦЕНА :
15.900,oo ден


РАСПРОДАДЕНО

“Jelly Series,” featuring a glowing transparent housing. The Jelly Par Profile is a compact, low profile Wash Fixture designed to bring color and excitement to any party–great for uplighting, stage lighting or color washing a room.

ЦЕНА: 17.600,00 ДЕН
 
  Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > LED Par
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ
 
 
Изберете за Повеќе Информации
   
DigiTech
Digitech Vocalist VL3D
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 24.500,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
13.400,oo ден


РАСПРОДАДЕНО

Harmonajzer koji nudi do tri prateća glasa koristeći MusIQ ™ tehnologiju koja analizira glas pjevača i dodaje najviše muzikalno ispravno rješenje. Naoružan i pitch korekcijom u realnom vremenu, te efekti na raspolaganju: reverb (studio, soba i dvorana), a pre-efekti odjeljak s toplinom, kompresija, de-Esser, redukcija buke. Osim toga, tu su kontrole za Harmony Mix i A / B selektor sa humanizing mixom za biranje spola.

ЦЕНА: 21.500,00 ДЕН
 
  Kатегорија: Озвучување > Процесори > Ефекти
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Ефекти
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL
 
 
Изберете за Повеќе Информации
   
DigiTech
Digitech Vocalist Live Pro
РАСПРОДАДЕНО

Vokalista harmonajzer nove generacije s s 3 ili 4 prateća vokala. Prati analizirajući signal s gitare ili klavijature i koristeći musIQ™ sistem prepoznavanja. Također ima i vokalne efekte.

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
  Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Ефекти
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Ефекти
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Dunlop   
.
  Dunlop SW95 Slash Signature Cry Baby  
  Dunlop SW95 Slash Signature Cry Baby  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Audio-Technica  
.
  Audio Technica AE6100 Artist Elite  
  Audio Technica AE6100 Artist Elite  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SE425  
  Peavey Composer Ukulele  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey Composer Ukulele  
  Peavey Composer Ukulele  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alesis  
.
  Alesis DM10 Studio Kit  
  Alesis DM10 Studio Kit  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai Blues Overdrive  
  Akai Blues Overdrive  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Mike Balter  
.
  Mike Balter Mallet Bag MBMB  
  Mike Balter Mallet Bag MBMB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure A56D Drum Mount  
  Shure A56D Drum Mount  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Cerwin-Vega  
.
  Cerwin Vega SDS-525 White  
  Cerwin Vega SDS-525 White  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Fatar  
.
  Fatar (Studiologic) VMK 188 Plus  
  Fatar (Studiologic) VMK 188 Plus  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey Multi-purpose 2-button footswitch with LEDs  
  Peavey Multi-purpose 2-button footswitch with LEDs  
  ПовеќеПовеќе  
.
  dbx  
.
  dbx DriveRack PA+  
  dbx DriveRack PA+  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
Shure
Kurzweil
Allen&Heath
Ketron
Hughes & Kettner
Washburn
Peavey
LINE6
Native Instruments
T.C. Electronic
Blade
Godin
Laserworld
GLP
KV2 Audio
HK Audio
M-Audio
Sonor
RODE
 
 
Со избор на логото од производителот ќе ги погледнете сите негови производи кои ги имаме во понудата.
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Google Maps  
  Лајкувајте не на Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  ПРАТЕТЕ НЕ НА LINKEDIN ПРАТЕТЕ НЕ НА PINTEREST  
  ПРАТЕТЕ НЕ НА INSTAGRAM ПРАТЕТЕ НЕ НА TUMBLR  
  Check in Artist Sistems ПРАТЕТЕ НЕ НА GOOGLE  
  Start a Hangout  
  Start a CHAT  
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist-macedonia.com
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти